Diş Tedavisinde

Korkulara Son!

Diş sağlığı ihmale gelmez!

Bir Eksik ile Yaşamayın!

Mutlu Bir Gülüş
Herkesin Hakkı!

Hilal Dent Diş Polikliniği, Sakarya'da bulunan diş hastanesi olarak hizmet veren bir özel kliniktir. Kliniğimizde tamamı alanında uzman hekimlerden oluşan güler yüzlü ve güvenilir bir kadro ile hizmet vermekteyiz.
Polikliniğimizda İmplant, Ağız ve diş cerrahisi, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti, Gülüş Tasarımı, Tam Diş Protez, Zirkon Kaplama, Diş Beyazlatma, Porselen Kaplama, Ağız Kokusu, Şeffaf Plak, Muayene hizmetleri ve tedavileri sunan bir diş hastanesidir.
Ortodonti
Tedavisi
İmplant
Tedavisi
Zirkonyum
Kaplama
Diş Eti Hastalıkları
Gülüş
Tasarımı
Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Hastalarımıza sunduğumuz tüm hizmetlerimiz

Kliniğimizde çözüm bulan hastalarımıza yönelik güncel ve bilimsel tanı, tedavi ve uzun dönemli takip anlayışıyla hizmet veriyoruz.
İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi eksik dişlerin kalıcı olarak tamamlanması için kullanılan bir yöntemdir. Çene kemiği içine yerleştirilen titanyum vidaların üzerine diş protezi oturtulur. Komşu dişlere zarar verilmeden tamamlanan işlemler sayesinde dişin kök görevi vermesi ve doğal diş konforunun günlük hayata eşlik etmesi sağlanır.

Ağız ve Çene Çerrahisi

Ağız cerrahisi ameliyathane koşullarında ve steril bir ortamda bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılmaktadır. Çoğunlukla lokal anestezinin, yani ilgili bölgenin iğne yapılarak uyuşturulmasıyla gerçekleştirilen ağız içi cerrahi müdahaleler, genel anestezi veya sedasyon yöntemiyle yapılabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliği uygulamaları günümüzde çok gelişmiş durumdadır. Estetik diş hekimliğinde diş hekimliğinin birkaç branşı bir araya gelerek uygulamalar yapılıyor. Burada ana amaç kişinin gülüşünün daha güzel hale, daha iyi hale getirilmesi veya dişlerindeki problemlerin çözülmesidir.

Kanal Tedavisi

Pulpa dokusu iltihabı sonucu çok şiddetli ağrılar ve dişin kök ucunda lezyonlar görülebilir. Bu durum diş kayıplarına neden olabilir. Kanal tedavisi, bu dişlerin kaybını önleyerek uzun yıllar sağlıkla kullanılmasını sağlar.

Ortodonti

Ortodonti Tedavisi diş, çene, yüz bölgesinde iyi bir estetik ve fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma, gülme) sağlamayı, mevcut bozuklukların ilerlemesini durdurmayı ve tedavi etmeyi hedefleyen uzmanlık dalıdır.

Diş Eti Tedavisi

Diş eti hastalığı, basit dişeti iltihabından (gingivitis), diş kökünün çevresini saran alveol kemiğinin iltihaplanıp erimesine (periodontitis) neden olan şiddetli enfeksiyonlara kadar geniş bir alanı kapsar.